cukrárny a kavárny CZ Paní popíjí kávu

přidat kavárnu | upravit kavárnu | jak to funguje?

Národní kavárna

Adresa: Národní 11,
  110 00 Praha 1
Telefon: 222 262 291
Web: www.narodnikavarna.cz

narodni kavarna

Upřesnění kavárny/cukrárny:
Na místě, jež bylo svědkem společenského a kulturního dění už od přelomu 19. a 20. století, kdy byla Národní kavárna založena. Na místě, kde se scházeli milovníci kavárenského života jejichž životní příběhy se staly inspirací mnoha literárních a divadelních děl..Národní kavárna se těšila přízní velikánů jakými byli např. Karel Čapek, S.K. Neumann, Jaroslav Seifert, Vladislav Vančura, či Voskovec s Werichem..svůj šálek kávy zde usrkával i Jan Masaryk.

Během let 1933 – 1935 prošel celý dům rozsáhlou rekonstrukcí, která umožnila rozšířit prostory stále oblíbenější kavárny, v horním patře pak byl zřízen pension s 25 pokoji a taneční sál pro pořádání banketů, promocí, svatebních hostin apod. V roce 1938 zemřel zakladatel Národní Kavárny Zdeněk Kolman a vedení podniku převzal jeho syn JUDr. Jan Kolman, který přes finanční úskalí dovedl podnik až do konce války. Po válce v roce 1947 byla nemovitost společně s Národní kavárnou prodána tehdejšímu ministru JUDr. Jaroslavu Stránskému. Vítězný únor 1948 nepřinesl nic dobrého ani pro Národní kavárnu. Dům obsadil Komunistický Svaz spisovatelů a Národní kavárna tak po dlouhá léta čekala na své znovuotevření...

V dnešní době se v Národní kavárně zaměřují na domácí kuchyni, používají kvalitní suroviny od prověřených dodavatelů. Šéfkuchař Národní kavárny využívá tajů tradičních receptur, které se v jeho mnohaleté praxi osvědčily. Dělá si vlastní lahodné musli, domácí majonézu, ale i speciality jako je chilli mango omáčka, celozrnná hořčice, barbecue dressing, ale i jiné dobroty. Samozřejmostí je marmeláda vlastní výroby a jedinečný domácí jogurt.

Každé ráno pro Vás v Národní kavárně pečou “babiččinu” bábovku, koláče a buchty různých variací. K čaji, ale i na chléb k snídani Vám nabídnou domácí med ze Šumavských lesů.

V nabídce kavárny nechybí ani dezerty. Mezi speciality Národní kavárny patří domácí tvarohové knedlíky plněné jahodami, obalené ve strouhaném perníku podávané s espumou z medoviny. Lahodí oku i chuťovým buňkám. Pochutnat si tu můžete i na dortech od místních dodavatelů, ke kterým je podávána kvalitní káva Nespresso, domácí bylinné čaje nebo excelentní čajové směsi světoznámé značky KUSMI TEA.

Otevírací doba:
Po: 08:00 až 22:00
Út: 08:00 až 22:00
St: 08:00 až 22:00
Čt: 08:00 až 22:00
Pá: 08:00 až 22:00
So09:00 až 22:00
Ne09:00 až 22:00


Poloha na mapě je pouze orientační,
'Národní kavárna' se nachází ve středu zobrazené plochy.

Národní kavárna - adresa

Zpět na cukrárny a kavárny Praha.

Pokud Vám v Praze chybí Vaše oblíbená kavárna či cukrárna napište nám.
Nevíte, kde strávit Silvestr? Podívejte se sem: Silvestr 2019. K dispozici jsou také pizzerie v Praze nebo penziony v ČR.

Léto se blíží, co takhle mrknout na ubytování Jižní Čechy?Kontakt na provozovatele stránek

přidat kavárnu | upravit kavárnu | skupina kamdo?cz